| anonim_4396 a întrebat:

De ce cand am emotii nu pot manca nimic si am senzatie de nod in gat? e foarte naspasad ca de fiecare data cand am un examen de exemplu sa nu pot manca nimic inainte si sa am senzatie de voma, ce se poate face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Filip23 a răspuns:

Tatucule, ca sa fii impacat(a) treci si pe la un endocrinolog sa iti faca o eco si niste analize pentru tiroida (TSH costa cam 30 la Synlab si o fac corect). Daca gasesti antistress de eurovita, poti lua inainte cu vreo ora de examen. Ti-ar face bine sportul, muncile "de echipa" (pe la tara), voluntariatul, cantatul la un cor (daca ai voce).

| faramatania a răspuns:

Este din cauza tracului,aşa au cred toţi oamenii cănd se confruntă cu examene,interviuri,etc.dar cât de puternice sunt senzaţiile care se declanşează în asemenea momente,asta ţine de tăria fiecăruia, de autocontrol, şi de stăpânirea de sine, iar daca eşti bine pregătit poţi într-adevar, domina situaţia.Altceva,nimic îngrijorător.

| Laura0 a răspuns:

Stai calm, e din cauza emotiiloroh go on, incearca sa te linistesti si sa te incurajezi in perioada aia si sa incerci, totusi, sa mananci

| ioanadragalasa a răspuns:

Stai linistita! Nu o sa ti se intample nimic! Si eu am senzatia asta uneori.E din cauza emotiilor.

| Bivolu69c a răspuns (pentru ioanadragalasa):

Sunt baiat nu fata straight face uite-te mai bine la nickname

| Iabadabahu a răspuns:

Cred ca ti-ai dat seama ca este din cauza emotiilor. Ai putea face niste cursuri de actorie, emotiile vor disparea definitiv;*. Sper ca te-am ajutat.

| pwnstar a răspuns:

Asta esti u, asta e corpul tau ..fiecare indivit raspunde diferit in anumite situatii..cred ca poti trece peste asta doar gandintute bine. spunandu-ti ca nu are de ce sa-ti fie frica si sa-ti dai seama de asta happy succes, doar "mediteaza" happy