| Mariana155 a întrebat:

De ce cand ma ridic din pat am senzatia de rau si ma ametesc si parca incep sa tremur si mi se intuneca privirea? Fara misto.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este vorba de Hipotensiunea ortostatica - vezi detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......atica_9594

http://www.sfatmedical.ro/Semne_si_simptome/Hipotensiunea_ortostatica

http://citynews.ro/......ate-116058

Sau de o anemie...

Un control la medicul de familie şi nişte investigaţii suplimentare vor confirma sau infirma diagnosticul prezumtiv!

Toate cele bune.

| TheLovelyGhost a răspuns:

Consulta un medic... nu cauta raspunsuri intre cei nespecializati

| Barbati4Femei a răspuns:

Si mi-e mi-se imtampla asta, ridica-te usor stai 1 minut in fund pe pat inainte sa te ridici deoarece cum te ridici repede iti creste tensiunea si nu se oxigeneaza creierul.

| BlackyCat a răspuns:

Aici ar fi mai multe lucruri dar cele mai intalnite ar fi Anemia si scaderea tensiunii arteriale. Crede-ma, si mie mi se intampla, ba chiar si cand stau in picioare si merg. Poate fi si de la oboseala, iar daca nici nu mananci prea mult, e si mai si. Asta mi se intampla des vara pentru ca nu mananc mai deloc si ma culc la ore gen 5:00 si ma trezesc pe la 14:00. Asa iti dai programul peste cap. Daca esti albicioasa la piele poate fi Anemie. In caz ca nu stii ce inseamna, Anemia este atunci cand ai mai multe globule albe decat globule rosii in sange. Insa, mai bine ai afla sfatul unui doctor sau ti-ai face niste analize pentru a fi sigura de ceea ce ti se intampla. Pupp. :*

| WhiteScarf a răspuns:

E din cauza anemiei. Si mie mi se intampla uneori.

| Ela2014 a răspuns:

Pai pentru ca te ridici prea brusc cand vrei sa te ridici incearca sa te ridici usor apoi stai 1 2 in fund si gt