| RAY a întrebat:

De ce cand sunt nervos simt nevoie sa manc ceva dulce, voi simtiti la fel?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Pentru ca asa te calmezi tu, eu spre exemplu prefer sa ies la aer sau daca nu pot, sa privesc pe geam. Unele persoane prefera sa fumeze, sa bea, asta in functie de cum ti-ai obisnuit organismul si de cum te-ai format tu sa te eliberezi de acel stres.

| J0B0MAT a răspuns:

Si eu patesc asa dar nu doar dulce, mananc cam tot ce gasesc prin frigider laughing).Dar in ultima vreme incerc sa fac sport pana imi trece.

| gemeni6226 a răspuns:

Eu da.Nu ma simt bine cind intr-o zi nu maninc dulce.Intr-o zi s-a intimplat sa nu maninc nimic dulce si eram in statia de autobuz cind m-i s-a facut un rau cumplit.Credeam ca lesin.Tot drumul pina la servici eram intr-o stare de rau de nedescris.Cind am coborit am alergat la prima cofetarie am mincat doua prajituri dupa care eram din nou fara nici o problema iar eram sanatoasa tun.Asta pe de o parte.Pe de alta parte daca se intampla ceva stresant la servici imediat trebuie sa maninc o prajitura sau sau mai multe bomboane si atunci imi trece stresul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu, eu plâng când sunt nervoasă laughing

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Bine ca mi-ai spus sa stiu

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

plănuiești să mă enervezi? dacă e așa, nu te stresa că nu-ți iese laughing

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Da in luna de miere, apoi toata viata, crezi ca nu pot?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

nu. vreau să mă enerveze altcineva.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Daca esti nevasta buna la pat poate ma rasgandesc

| Peridava a răspuns:

Unele persoane simt nevoia sa manince dulce, altele sa manince mult (orice), iar altele nu pot minca deloc. Depinde de organism si de psihic.

| MrLucas a răspuns:

Categoric nu, cand sunt nervos simt nevoia sa fumez, insa din fericire am renuntat la viciul acesta.Insa condoleantele mele celui care intinde coarda cand sunt nervos.

| Darius2019 a răspuns:

Fiecare om are satisfaceri/nevoie diferite cand e nervos, pentru a se calma, eu cand sunt prefer sa ascult muzica big grin