| babygirlmeli a întrebat:

De ce daca ai alunite nu ai voie sa te expui mult timp la soare? si ce as putea face in privinta asta, avand in vedere ca am destul de multe alunite? fundita :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Aura a răspuns:

Inca de de la inceput ti-as spune sa mergi la medic, doar el iti poate spune, ce sa faci. Insa, din cate stiam eu, nu e bine sa te expui la soare deoarece ai putea face cancer de piele. Mama mea are alunite, si nu se expune prea mult. Dar depinde de fiecare persoana, cum reactioneaza. Te sfatuiesc sa consulti un medic in privinta asta, este cel mai indicat si cel mai bine. Bafta kiss

4 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Poti sa stai la soare dar nu in intervalul de la amiaza cand sunt foarte puternice radiatiile ultraviolete. Ele sunt cauza unor cancere de piele. Unele alunite sunt cancerigene si se poate declansa cancerul.

| alex2009 a răspuns:

Poti face cancer du-te la un dermatolog sa iti spuna cum poti remedia problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu eu, alunitele se inmultesc daca stai un timp indelungat la soare. Pentru protectia ta, ar trebui sa iti faci timp sa consulti un medic dermatolog cat mai curand posibil. Pana cand poti ajunge, te sfatuiesc sa te feresti de razele solare cat poti, mai ales intre orele 11-5 dupamiaza, pentru. ca atunci soarele este cel mai periculos. Daca vrei sa te bronzezi, poti incerca o lotiune autobronzanta, dar ti-o va recomanda medicul pe cea potrivita pentru pielea ta.

| Barcecruz a răspuns:

Ca faci cancer