| Gabitza379 a întrebat:

De ce dacă te lovești la testicule trebuie să sari pe călcâie? Cu ce ajută?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mastadont a răspuns:

Cu nimic, e un mit. Reflexul e mai degrabă să te ghemuiești și să urli de durere, nu îți mai vine să sari pe călcâie după o asemenea lovitură happy

4 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

E un arc reflex. E că atunci când mergi la medic și îți dă cu ciocănelul peste genunchi.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vezi sa nu sari in caplaughing

| Dragobeta a răspuns:

Si-a batut joc de tine un tampit.

| Violleta2022 a răspuns:

Mai Gabitza, fetele nu au testicule laughing
Ce logica este asta?
Daca tu te lovesti la cap, pui mainile la fund?
Asa si ala care se loveste in testicule, pune mainile la testicule nu sare in sus.