| JusTPauL a întrebat:

De ce dupa ce beau tarie, a doua zi ma doare stomacul?
Multi din prietenii mei nu au treaba cu asa ceva.
Eu daca beau foarte mult ma doare stomacul si a 3-a zi.
A mai avut cineva asa probleme? Daca da cum ati rezolvat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RAMSES123 a răspuns:

Depinde de ficatul fiecaruia si de ce ai mancat inainte.
E posibil sa ai un ficat mai sensibil la asa ceva.
In orice caz, probabil cel mai intelept ar fi sa nu bei atat de multa tarie incat sa te doara stomacul a doua zi dupa.
Daca nu, incearca sa mananci inainte sa bei tarie, de preferat ceva bogat in grasimi, grasimea acopera peretii stomacului si atunci nu te afecteaza asa de tare.