| GeorgicAAXD34 a întrebat:

De ce ma doare burtica ca nu stiu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nici eu.

| pufuletziii a răspuns:

Asta poate avea o gramaaaadaaa de cauze. Sunt foarte multe. Poti lua medicamente, sau sa mergi la medic.

| dodoc a răspuns:

Daca bei bauturi acidulate daca nu ai mancat daca ai mancat ceva ce nu to placut sau alterat etc depnde descrie

| Georgemtb a răspuns:

Salut, pai daca te doare burta si nu poti sa mananci adica dupa ce mananci imediat incepe sa te doara burta sau nu faci caca iti spun sa te duci la un medicc bun, si care sa nu fie tanar.Eu am fost la 2 doctori la Budimex erau incepatori si-mi spuneau ca am gastrita.imi daduse o reteta sa iau pastile si tot nu-mi trecea.Ba du-te de-aici. Urma sa ma duc in concediu la Bran, ma durea nu mai puteam deci efectiv nu gaseam o solutie.Dar nu stiu, eu ma duceam in cada cu apa si-mi trecea, nu mai simteam nimic absolut.Si la Bran mergeam in piscina si ma vedeai ca nou, nu mai aveam nimic.Asta era o chestie care venea de la cap.De exemplu daca zici in mintea ta nu ma doare burta nu ma doare burta iti trece.E la mine in minte era ca daca ma duc in cada imi trece.Si mergem la Bran si acolo stau o zi dupa care mi-a zis mama sa mergem la un doctor, eu credeam ca nu mai scap de durere atat de tare ma durea incat credeam ca nu o sa-mi mai revina.Si am mers la un doctor si mi-a zis ca am bila strangulata si colici.Ei bine si la oameni mari se pot face colici.Asta e unul dintre motive, poti sa ai si enterocolita si gastroenterocolita si multe altele.Bafta.Incearca chestia cu bagatul in cada.

| elenicaelenutzaelena a răspuns:

Buna! Poate fi din mai multe cauze. Te sfatuiesc sa mergi la un medic ca sa te lamureasca el. Insanatosire grabnica!