| elvira23 a întrebat:

De ce ma dor dintii cand merg cu trenul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
din cauza curentului si a emotieihee hee
O zi frumoasa sa aihappy

| darrio2007 a răspuns:

Este curent in tren.Si ai dintii sensibili.

| valentingb a răspuns:

Buna elvii! Sigur doar cand mergi cu trenul? Sau si cand e frig,si tragi aer rece,cand bei ceva fierbinte sau rece. Ai probleme stomatologice,asta e sigur. Din cauza ca in trenurile romanesti este mereu curent(probabil stii ce inseamna,curenti de aer care apar din cauza micilor crapaturi, deschizaturi, geamuri, usi deschise), dantura ta este afectata, pentru ca acest aer ajunge probabil la nervii dintilor tai, fiind expusi, ceea ce nu e bine. Trebuie sa mergi la stomatolog, sa iti dea un sfat de specialist. Eu pot sa iti spun ca trebuie sa folosesti o pasta de dinti pentru intarirea dintilor si gingiilor, din farmacie. Sanatate multa!

| Mihaela1964 a răspuns:

Posibil de la curent, geamurile nu-s etanse.Cand ai vreme, mergi la un consult la stomatolog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai probabil ai dintii foarte sensibili, iar miscarea trenului compinata cu curentul/aerul conditionat ii afecteaza.
Nu ar strica sa mergi la un control.

| gabytza2013 a răspuns:

De la curentul din tren.ai si tu grija. pune-ti o esarfa