| adizza85 a întrebat:

De ce ma inteapa pancreasul? de la prea mult dulce? se poate intampla ceva grav daca ma inteapa pancreasul? multumesc pentru raspunsuri!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cred ca te inteapa pancreasul. Durerea de pancreas este rara, este semn de pancreatita si se manifesta ca o durere puternica, violenta, socanta, profunda in etajul superior al burtii, ca o bara dintr-o parte in alta. Te "inteapa" mai degraba colonul de la alimentatia necorespunzatoare.

Abh
| Abh a răspuns:

Daca mananci prea multe dulciuri, atunci probabil ca esti constipata si asta te deranjeaza.

kratos
| kratos a răspuns:

Mergi urgent si fa o ecografie.