| concilioul a întrebat:

De ce mai mult de o porție de cartofi prăjiți crește riscul de a face diabet zaharat de tip 2?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lorena66 a răspuns:

Hei! Pentru ca cartofii prajiti=prajeli. Tot ce inseamna prajeala este procesat de hormonii produsi de pancreasi. Suprasolicitarea acestuia duce la diabet de tip 2

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Baiatu, ai niste intrebari de parcă te-ai fi născut ieri.

| Furnicuta000 a răspuns:

Daca ai predispozitie pentru diabet o sa faci si cu o portie de cartofi pe saptamana. Daca nu ai, poti sa mananci tone de zahar ca nu faci diabet

| LisaJulie a răspuns:

Copilul chiar nu îți găsești alte activități, astea aproape ca sunt întrebări retorice

| StudentLaMedicina a răspuns:

Diabetul este o boală multifactorială. Nu îți creşti mai mult riscul de la mai mult de o porție.

Răspunsul cu fundă este puțin incorect, dacă îmi permiți: diabetul de tipul 2 nu este o boală a pancreasului aşa cum este diabetul de tipul 1.

Diabetul de tipul 2 este o boală în care celulele sunt desensibilizate la insulină, dar insulina este destulă. Pancreasul funcționează normal.

În diabetul de tipul 1 care este o boală autoimună, celulele pancreasului sunt atacate de sistemul imunitar. Dar asta nu are nicio legătură cu dieta. Este ca orice altă boală autoimună.

Concluzia: totul cu măsură, dar dacă vrei nişte cartofiori e în regulă.