| anonim_4396 a întrebat:

De ce majoritatea oamenilor când consumă vin sau ţuică vomit? Eu am băut de mai demult vin nefermentat dintr-o sticlă. Asta prin septembrie şi din greşeală am înghiţit şi nişte drojdie laughing Mă durea capul mergeam pe şapte cărări şi aşa mai departe, dar nu am vomitat.De atunci parcă mi s-o aplecat de la vin.Doar când văd sau îl miros mi se face rău...Eu sunt mai rezistentă la vişinată şi ţuică. Avem rude din partea lui tataia nişte lipovence laughing şi am văzut că au pus spirt într-un pahar şi au turnat pământ galben şi l-o decolorat laughing Aş vrea să încerc şi eu să beau spirt din ăla laughing Să încerc? Şi de ce mereu după ce beau nu vomit? straight face...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| ElenaMaria1979 a răspuns:

Hmmm....ar fi bine sa nu mai consumi alcool, nu face nimic bine organismului.
Persoanele care vomit dupa ce consuma alcool sunt sensibile la stomac si reactia este aceea de a elibera stomacul.
Eu ti-as recomanda sa-ti gasesti de facut ceva mai inteligent si mai sanatos decat sa te intrebi daca sa consumi si nu stiu ce bautura alcoolica!
Ai mare gtija de tine si de sanatatea ta!

| eviltwinnn a răspuns:

Ma lasi, tu nu vrei sa stii de ce nu vomiti, vrei doar sa te lauzi pe aici cu "rezistenta" ta la bautura.
Asta nu e motiv de lauda!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce toti oamenii inteligenti, bem?

| Winchester308 a răspuns:

Baga spirt, mai bine baga niste Metanol in Etanol sa nu te mai chinui si cu decoloratul.
Vomiti dupa ce ai baut prea mult sau ai baut tuica la care s-a adaugat capu' si coada ce contin Metanol.