| JesterRO a întrebat:

De ce-mi lacrimeaza ochii cand citesc o carte/un ziar, revista?
Am problema asta de cand ma stiu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mirruna a răspuns:

Si mie mi se intampla. poate fi de la :
1.anemie, iar in cazul asta va trebui sa faci un set de analize si apoi sa iei niste vitamine
2. oboseala
3.probleme cu cu ochii si in cazu asta trebuie sa mergi la oftalmolog

SFAT:eu am fost la oftalmolog si nu am avut probleme. in schimb mi-a dat sa iau niste pastile, CAVIT (asa se numeau pastilele ) care au avut efect. Sunt niste pastile care se mesteca si au gust de caise :X. Deci, ia si tu. 10 lei la farmacie.

3 răspunsuri:
| adutzza_1262 a răspuns:

Probleme cu ochii

| LilyOfTheValley a răspuns:

Si eu am pus intrebarea asta. poate te concentrezi prea mult cand citesti si uiti sa clipesti. sau poate e ceva mai grav asa ca mai bine faci un control la ochi (la mine se intampla de la o vreme doar cu unul.)

| Zenithf a răspuns:

Ca sa se umezeasca. Cand esti atent la ceva, clipesti mult mai rar si ochii se usca.