| Anesiss a întrebat:

De ce mi se ascunde tristetea in interior si devin anxioasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Zabbyel a răspuns:

Deoarece tu permiti asta crying

| Leonard08 a răspuns:

Tu esti singurul/singura care poate sa iti raspunda.

Eu in schimb imi dau cu presupusul: Pentru ca nu te exteriorizezi.
Daca nu iti place sa te exteriorizezi atunci fi sigur/sigura ca poti lupta cu tristetea de unul/una singur/singura.

| BrokenInside a răspuns:

Pentru ca ori nu sti sa iti exteriorizezi toate sentimentele ori nu ai incredere in oamenii din jurul tau.

| missmine a răspuns:

Pentru ca tu permiti asta prin starea pe care o ai! ar trebui sa fii mai vesela sa faci lucruri care iti plac, sa nu stai retrasa, sa te simti in largul tau. Poti sa te descarci la cineva apropiat; sa-i vorbesti sa te ajute. depinde dpoar de tine! iti doresc sa te 'vindeci'. funda te rog?

| Mirrre a răspuns:

Sfatul meu este ca ar trebui sa vorbesti cu cineva de incredere si sa'i spui ce te framanta si ce te face trista.e cea mai buna solutie. daca tii in tine tristetea..la un moment dat ajungi sa fii in depresie si asta nu e bine.happy

| Future1234 a răspuns:

Pentru ca trebuie sa te eliberezi..sa vorbesti cu cineva..sa plangii..Trebuie sa fii tu si sa lasi tristetea sa plece..sa te bucuri de fiecare moment din viata si sa faci ce vrei in viata:XBucura'te de viatza..zambeste.plangi..razi:Xfa'te fericita..pentru ca numai asa vei fii tu merew:X

| Chaterinna a răspuns:

Pentru ca la unii oameni( printre care ma numar si eu ) exista o predispozitie pentru anxietate.E o chestiune medicala. Eu am invatat sa traiesc cu ea, va trebui sa te obisnuiesti si tu...