| maradona10 a întrebat:

De ce mi se infunda nasul des? si am observant ca nu mai atunci cand vine caldura

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Bobby711 a răspuns:

Asta patesc si eu mai mereu probabil ai alergii ca mine eu iau zyrtec asta mi a recomandat mie medicul si pana acum e singura solutie care chiar a dat rezultate.Iti recomand sa te duci la medic vezi ce iti prescrie tie

| iulian1302 a răspuns:

Cel mai probabil faci alergie la ceva si trebuie sa iei antialergice(zenaro, alerid, aerius, etc).O alta problema din cauza careia ti-se poate infunda nasul este sinuzita care la fel se trateaza. Mergi la un consult de specialitate ORL.

| maradona10 explică (pentru iulian1302):

Da dar la sinozita trebuie sa te doara si capul asa stiu eu si nu am problem cu capul laughing

| iulian1302 a răspuns (pentru maradona10):

Desigur un alt simptom al sinuzitei sunt durerile de cap. Si eu am avut problema cu sinuzita si nu ma durea deloc capul de aceea am zis ca probabil poate fi vorba de o sinuzita asta doar un medic specialist poate spune cu exactitate daca este sau nu vorba de o sinuzita.