| Fernando9Torres a întrebat:

De ce nu e bine sa mananci seminte cu coaja?(nu am mancat dar vreau sa stiu)
**Funda**

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Acea coaja de samanta e ca si cum ai manca bucatele de lemn si nu e bun pentru organism, nu contin proteine si nici vitamine.

| VladimirPutin a răspuns:

îți strici dinții indiferent cum le mănânci

| alexralu34 a răspuns:

Am auzit ca faci apendicita de la ele asa ca manancale fara coaja oricum nu e buna de nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca acele seminte,resturi se strang in apendic, de unde si "boala"(nu e boala intocmai)de apendicita si daca nu o rezolvi la timp(prin operatie)dai in peritonita, se sparge acel mat.si dai in altele cum ar fi moartea.
Dar astea in timp si sunt si alte cauze care afecteaza aceasta ependicita.In general nu e bine dar daca mananci nu are nimic, adica nu patesti nimic din prima, a-2a oara etc daca faci zilnic exces de asa ceva, pe o perioada lunga de timp + ca sunt si alti factori care influenteaza.

| Depay a răspuns:

Cica faci apendicita laughing

| RrobByy a răspuns:

o sa faci apendicita funda?