| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu mi s-au format sfarcurile?(am 20 de ani)
Adica nu le am tot timpul, apar doar cand mi se face frig sau rare situatii. Am sanii mai mari, oare are vreo legatura? ...desi nu cred.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Banuiesc ca esti fata, daca ai zis de sa-i.
Sfarcurile si areolele mamare nu se formeaza, ne nastem cu ele. Banuiesc ca te referi la faptul ca ale tale nu sunt in relief in mod normal, sau sunt chiar bagate ianuntru. Stai linistita, nu e nimic anormal in asta. Sfarcurile se intaresc doar stimulate sau la frig, cum ai zis. Nici nu cred ca ar fi foarte comod sa fii toata ziua cu sfarcurile tari. Sunt o zona foarte sensibila si erogena, si de accea asta e un mecanism de "aparare" pentru a nu se freca toata ziua de imbracaminte.