| mankovskis a întrebat:

De ce nu-mi vine ciclul? Ultima data mi-a venit pe 29 martie.Am facut un test de sarcina acum o saptamana si a iesit negativ.Ma dor sanii de vreo 2-3 saptamani si sunt mai mereu uda in zona intima dar ciclul tot nu apare.Ce trebuie sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la medic, posibil dereglari hormonale, posibil sarcina extrauterina samd.

| sierra1 a răspuns:

Dacă tu crezi că e o situație deosebită, doar un consult la medic te scoate din impas

| MihaiNicu23 a răspuns:

Ar trebui sa apara curand, daca nu mergi la ginecolog, el va sti mai bine.

| HazelEyes77 a răspuns:

Cel mai probabil ai suferit o dereglare hormonala avand in vedere ca menstruatia iti intarzie de aproape 2 luni, sarcina fiind exclusa intrucat ai facut facut un test cu rezultat negativ. Chiar si cele regulate cicluri menstruale pot suferi macar o data de dereglari hormonala mai mult sau mai putin severe. Ar fi indicat sa mergi la un medic ginecolog/endocrinolog ca sa prescrie ceva. Multa sanatate

| sorin_6068 a răspuns (pentru HazelEyes77):

Nu știu cum ai calculat de zici că îi întârzie 2 luni poate 2 săptămâni. Eu zic sa repeți testul de sarcina ia o alta marca și fă exact cum scrie in instrucțiuni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Noi nu suntem doctori..nu putem stii ce se intampla cu corpul tau..asa ca cel mai bine ar fi sa faci un consult medical!