| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu poate adormi un copil de un an noaptea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| crisa a răspuns:

Http://www.copilul.ro/a_7_2840_Somnul_la_copilul_de_1_an.html
Sunt "n" cauze!
Poate nu doarme in timpul zilei, poate este prea agitat, poate ii este foame, poate este obisnuit ca noaptea sa se trezeasca sa bea apa sau lapte, poate il doare ceva, poate e speriat de ceva...
Lista e lunga!
Stai langa copil, alinta-l, linisteste-l, canta-i... Calmul si dragostea mamei il va adormi cat ai zice... ene! :)

2 răspunsuri:
carla
| carla a răspuns:

De ce nu consulti un medic?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pot fi mai multe cauze:
- nu e destul de obosit, a dormit prea mult spre seara
- nu se simte bine - e ud, are un disconfort, e nervos, e agitat, nu e mingiiat, alintat putin, nu se simte in siguranta etc.
- are vreo boala mai mult sau mai putin grava