| VibeTrix a întrebat:

De ce nu pot adormi noaptea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
41 răspunsuri:
| KillMePlease a răspuns (pentru SergiuBoss11):

o-kay...

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru KillMePlease):

Kksad

| KillMePlease a răspuns (pentru SergiuBoss11):

nu vb urât, pls, pls

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru KillMePlease):

Ce faci cand te plictisesti?

| KillMePlease a răspuns (pentru SergiuBoss11):

mă învârt prin cameră
caut poze faine pe instagram/WeHeartIt
stau pe wpp (WhatsApp)
mai nou merg la alergat
mă uit la video-uri pe youtube
intru pe omegle
stau pe TePeU (în ultima vreme din ce în ce mai rar...)
fac teme
ies cu bicicleta
ascult muzică
încerc să desenez
încerc să compun versuri
dorm
ies pe afară

| OldSoul a răspuns:

Pentru ca iti faci diferite "griji" si te gandesti la multe lucruri, incearca sa nu te mai gandesti la nimic si vei vedea ca vei adormi mai repede.
PSbig grinaca bei cafea, cola/pepsi sau altceva ce contine cofeina, si asta influenteaza.

| LoveSleep a răspuns:

Te gândești la mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca te-ai obisnuit sa adormi tarziu. Poate bei cafea sau mananci fructe seara. Nici ceaiurile de fructe nu sunt recomandate. Cel mai bine e sa incerci sa-ti faci un program echilibrat. Daca nu dormi suficient s-ar putea sa ai cearcane in viitor si crede-ma nu-ti doresti asta (am patit).

| VibeTrix explică (pentru LoveSleep):

Da.

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Pentru ca stai prea mult cu ochii în telefon, calculator etc

| ByaMyru a răspuns:

Ia mai ulte doze de somnifere, n-o sa te mai trezesti niciodata. :3 laughing))