| R0XANNE a întrebat:

De ce nu se mai gasesc pastile de Euthirox in Romania? Am mai intrebat si acum cateva zile dar nu prea parea sa stie cineva. Va rog cei care folositi regulat acest medicament sa imi spuneti ce faceti in acesta situatie daca nici inlocuitor nu se mai gaseste?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ASIGURATORUL a răspuns:

Au aparut din nou.Incearca la Beladonna.Ca si inlocuintor L-Thyroxin.

2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Medicul endocrinolog trebuie sa indice un inlocuitor al acestui medicament, pe care sa il gasesti pe piata.

| BGDs a răspuns:

Trebuie sa se gaseasca inlocuitor. Imposibil sa dispara pentru ca multi oameni au probleme cu tiroida