| anonim_4396 a întrebat:

De ce pentru adulți este recomandat să stea ore întregi în fața ecranelor, dar pentru copii nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| StudentLaMedicina a răspuns:

Nu este recomandat pentru nimeni. Este o necesitate la serviciu. Pentru mulți.

Dar pentru copii e mai rău pentru că cortexul lor frontal nu e dezvoltat complet şi ce văd, aud şi experimentează în general lasă o amprentă mai mare pe ei.

2 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Ai înțeles eronat.In general nu e recomandat

| Madaxo97 a răspuns:

Nimănui nu îi e recomandat să stea ore întregi în fața ecranelor.