| anonim_4396 a întrebat:

De ce si atunci cand beau cantitati mici de alcool vomit? Vomit deja dupa 2 pahare de vin. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Bei pe nemîncate,

| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca corpul tau nu tolereaza alcoolul.
Probabil ficatul nu-l poate procesa.

| Violleta2022 a răspuns:

2 pahare de vin este pentru tine "catitate mica"?
Oare ce inseamna cantitate normala pentru tine?
Ce varsta ai?
Fiindca ficatul unui copil nu poate procesa inca alcoolul si cand vorbim de cantitati enorme de alcool, fiindca 2 pahare pentru o fata este dea prea mult, atunci este explicabil de ce vomiti.

Eu una, nu am baut niciodata mai mult de1 pahar de vin si sunt deja ametita dupa el.

| VoidEternal a răspuns:

Simplu. Nu mai bei. De ce ai continua dacă îți face rău?

| outsidethebox a răspuns:

Sa nu mai bei, este posibil chiar sa ai o intoleranta la alcool de provenienta genetica, ia treaba asta in serios.