| anonim_4396 a întrebat:

De ce speculul vaginal e mereu rece si mare si ingrozitor? N-ar putea sa-l incalzeasca cumva? Stiu ca nu-i sex, dar macar, asa, un pic de confort...se poate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Speculul e steril, deci nu poate fi atins cu nimic. Asa ca e cam greu sa fie incalzit.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Dora draga, dar tu chiar esti bolnava rau, dar daca stau bine si ma gandesc nici doctorul nu stiu ce ar putea sa-ti faca asa ca ...doar tu poti sa gasesti solutia.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu cred ca ai auzit pe nimeni ca se incalzeste asa ceva, nici nu ar avea cum.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Pai, sigur ca se poate! Confortul e ceva foarte important! Acum, ca esti patita, data viitoare sa ceri doctorului sa ti-l incalzeasca!, ca doar de aia are si asistenta, nu sa frece menta!
Cat de spre marime.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Prin vara, cineva a postat aici un link catre o adresa unde se puteau viziona parca 2 filmulete, facute afara, cu lectii de sexologie la clasa, si cu consultatii la cabinet, si cred ca acolo, se poate vedea mai exact faza asta! N-as vrea sa afirm ca l-a incalzit si sa nu fie asa! Dar tin minte ca i l-a adus asistenta, la cererea lui!
Daca cineva a retinut adresa, sau poate citeste aceasta postare chiar cine a dat linkul, poate aflam cum e de fapt afara!

| pisi dy a răspuns:

Multa lume "tralala " cu imaginatie bogata...ete,n-am auzit sa te simti confortabil la ginecolog! eu sunt sigura ca medicul e vinovat : ar trebui sa stea vreo 10 minute sa-ti incalzeasca speculul (am citit mai jos :la subrat) si afara e ditamai coada, mai incearca cate cineva grabit usa...ai dreptate, ce atata graba? are si doctorul timp si celelalte paciente de afara!

| wonderbra a răspuns:

Eu ma gandesc ca sunt prea multe femei in lumea asta si personalul calificat nu mai are timp.

| wonderbra a răspuns:

Prea multe stupid din partea voastra.Ganditi-va ca nu este ceva de nerealizat si imposibil.Barbatii ar fi trebuit sa se abtina de la comentarii acide.Sa-i vad eu pe ei cu un... o las balta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca toata lumea se uita chioras la intrebarea ta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Psiho, doctorul lipsea din peisaj, dar ii dau un sms.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intr-un ambient cald si umed "infloresc" bacteriile ca ciupercile dupa ploaie. Ce ai vrea sa faca medicul, sa -l scoata din ambalajul steril si sa-l incalzeasca, cum, cu ce? Un pic de logica, mediile calde si chiar si cele reci favorizeaza inmultirea bacteriilor.stiai ca sunt bacterii care rezista la temperaturi de -18 grade, adica la congelator? fara sa isi schimbe caracteristicile?! Nici macar nu poate sa "sufle", aerul expirat contine steptococcs aurius, un streptococcdestul de "uratel"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oups, asta-i intrebarea pe care am pus-o eu cuiva, ca se plingeahee hee tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Wonderbra, vezi? De asta am intrebat-o si eu pe prietena de care spuneam, uite cit de mult imi pasa de voibatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, imi aduc aminte despre ce link e vorba, chiar te sfatuiam sa fci tu filmulete din acelea pentru ca in romania, la tara, pe camp la prasila, la cules via sau la desfundat primavara, lumea inca nu comunica in engleza, de aici si problema cu incalzire de "specul". Sa nu uitam ca "traim" in romania, dar sa fi incalzit asistenta ustensila ...nu imi aduc aminte, probabil ca l-a bagat la subrat fara sa-l desfaca din atmosfera protectoare sau fara sa-l atinga, hai ma, ce dumnezeu...