| Anesiss a întrebat:

De ce sunt mereu trista si imi place? De ce plang mai mereu? De ce nu pot sa fiu si eu normala? DE ce imi place starea asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AndyAndrey35 a răspuns:

Pai cred ca esti emo. si eu simt exact la fell, nu esti singura nu e grav thumbs up, lumea ne considera ciudati, dar eu cel putin eu ma fac si bine. dar tot nu se multumeste lumea cu ce fac, bad word crying

10 răspunsuri:
| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Doar tu stii...
Si nu zic asta ca sa te enervez, dar multor oameni le plac starea asta.
Poate te-a suparat cineva.
Incearca sa iesi cu prietenii, nu vei mai fi trista.
Am fost si eu la un moment dat foarte trist, dar dupa o ora cu prietenii am inceput sa imi revin.
Cel mai bine e sa iti gasesti o ocupatie.
Viata e frumoasa, nu mai fi asa!
E vara, e cald, iesi afara si distreaza-tewinking!

| ArkanHell a răspuns:

Wow, ca mine happy
Se numeste depresie dar e o depresie metafizica, nu prea are legatura cu tristetea in general ci cu singuratatea, adevarata natura umana, fii mandra de asta, putini oameni simt asa ceva, imi este sila de oamenii normali deoarece ei nu simt nimic cu adevarat, sunt doar niste animale, starea asta e singura stare cu adevarat umana

| Cosmin86 a răspuns (pentru ArkanHell):

"starea asta e singura stare cu adevarat umana ", what? laughing
argumenteaza te rog

| ArkanHell a răspuns (pentru Cosmin86):

Insinuezi ca stii vreo alta stare cu adevarat umana?

| Anesiss explică (pentru ArkanHell):

Poate,nu imi gasesc "Eu Insumi"

| ArkanHell a răspuns:

In curand nu ai sa mai plangi deloc iar daca te simti ca mine atunci o sa iti doresti sa fii foarte unica, sa tragi tare de lucrurile care ti le doresti, cei cu o stare asemanatoare sunt oameni puternici, foarte motivati pentru dorintele lor arzatoare happy

Vei incepe sa te afunzi din ce in ce mai mult in gol si vei simtii o tristete frumoasa ce nici fericirea nu iti ofera si probabil ca acum te imaginezi pe tine in viitor intr-o postura intunecata si unica, am dreptate? sau ma insel : (

| IonutskilzZ a răspuns:

Te inteleg perfect, la fel sunt si eu. ArkanHell cred ca are cel mai bun raspuns, incearca sa accepti starea asta si sa te obisnuiesti cu ea. O sa gasesti placere si o sa te detasezi unpic de ea cand faci ceva placut tie, mie de ex imi place sa ma plimb cu bicicleta... Nu esti "emo" e o aberatie, esti o persoana care are un numar mare de sentimente adunate la care se adauga o frica de a le impartasi cu ceilalti. O zi faina

| lariistyles69 a răspuns:

Mda..si ca mine sad Am inceput sa ascult numai rock si melodii triste...ma imbrac in negru, simt ca nu-mi mai pasa de nimeni. Ma bucur ca nu sunt singura.

| paulanagy a răspuns:

Poate asa este stilul tau incerca sa nu mai fii trista asculta mai multe melodii happy uitete la filme amuzante fa-ti multi prieteni cu care poti vorbi rade nu e prea normal ce ti se intampla poate deveni ceva serios mai tarziu!

| Reeka a răspuns:

De ce nu consulti un psiholog daca realizezi, din cate observ, ca ai o problema? Starea ta depresiva nu e deloc normala si nu trebuie sa o lasi sa avanseze. Fi sincera cu tine si gaseste-ti raspunsul singura la propriile intrebari, afla cauza si trateaz-o! Inca ceva, nu iti place starea asta, doar te-ai obisnuit cu ea. Sunt atatea lucruri frumoase de facut, mai ales acum, vara, care te pot tine departe de aceasta stare deloc constructiva. Ai grija de tine! happy