| crenuvursti a întrebat:

De ce sunt unii oameni prosti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
20 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Tot timpul vietii înveti si tot nu ai cum sa le stii pe toate, cat despre cei ce nu îi ajuta intelectul, fratilor toata lumea are nevoie de ei!

mira
| mira a răspuns:

Toti oamenii au o doza de prostie.De exemplu, tu stii cum se copilesc castravetii?

| elena a răspuns:

Pentru ca Dumnezeu nu a mai avut minte sa le dea, nici macar cu picatura si atunci le-a dat cate o diploma.

| elena a răspuns:

Revin... Dumnezeu, Cel de Sus, nu utilizatorul nostru cu figura lui Che Guevara...

daniela
| daniela a răspuns:

Pentru ca nu sunt destepti sau sunt luati prin surprindere si fiind la "ardeleni" le ea mult sa copileze si sa le vina ideea.

| eni a răspuns:

Pentru ca le lipseste cei 7 ani de acasa.

| marry a răspuns:

Fiecare om are dreptul sa fie prost, dar unii abuzeaza de acest privilegiuwinking

| Crisu_8081 a răspuns:

Pt ca duc lipsa de substanta cenusie...astfel se produce rumegus la baza creierului si rotita clacheaza...si face panze de paianjen.

| albastrel a răspuns:

Pt ca unii sunt destepti si daca am fi toti destepti am fii numai geniiwinking

| death a răspuns:

Ca să aibă oamenii deştepţi de cine face mişto.

| Fuxy a răspuns:

POI nu exista oameni prosti! Ei se fac singuri prin comportamentul lor sau din lipsa de interes personal.

| daddy a răspuns:

Pentru ca au dreptul dar totusi chiar daca e democratie unii prea abuzeaza de aceasta libertate de a fii prost happy

| lacrimi a răspuns:

Ca sa aiba inteligentii pe cine combate. laughing. ia gandeste-te, o lume plina de genii laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara exemple concrete nu stiu la ce te referi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti suntem la un moment dat prosti.depinde din ce punct de vedere privesti lucrurile, insa nimeni nu face distinctie.insa daca ai pus intrebarea pentru cineva in concret, atunci, asa cum spunea si dumnezeu, da nume.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@elena - ma bucur ca ai facut aceasta precizare, nu vreau sa fiu confundat cu ceva imaginar; eu exist, sunt foarte real, uman, iubit, mai negru decat saptamana trecuta si mai citit cu 4 carti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista oameni prosti, poate mai putin abili, mai putin atenti la toate detaliile etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca asa iau facut ai lor:=?

| alexandra_1780 a răspuns:

Pentru ca prostia nu doare

| wings a răspuns:

Pai asa i-a lasat Dumnezeu!