| turcudenis99 a întrebat:

De ce te nasti cu malformatii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anca a răspuns:

Probleme de sanatate ale mamei in timpul sarcinii, cauze genetice etc.

6 răspunsuri:
| mymed a răspuns:

Fie mostenesti o anomalie genetica de la parinti, fie in timpul dezvoltarii fatului in uter exista expunere la factori teratogeni
http://www.mymed.ro/factori-teratogeni-malformativi.html

| Anca a răspuns:

Scumpico, cromozomul X e la femei si Y la barbati. Faci confuzii mari. Lasa asta pentru cand mai cresti.

| paynehunter a răspuns:

Fumat si baut sau stres in primele 3 luni ale dezvoltarii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copiii nascuti din cupluri care au apelat la un tratament de fertilitate prezinta un risc major de malformatii congenitale.

| Faylinn a răspuns:

Atunci cand copii se nasc cu asa ceva se zice ca n-au mai avut vieti anterioarfe. Asta e prima lor viata.

| skuMpik_9585 a răspuns:

Probabil unul dintre parinti a vaut o cum ar fi mama are xy o si tata xy si prima grupa vine mama xy si o si tata x si y si de aici vin sau invers in clasa 9 se invatabig grin
fundita plizz:*batting eyelashes