| anonim_4396 a întrebat:

De ce uneori ma dor sanii si s simt tari la atingere? sora mea mi-a spus ca e din cauza ca sunt in dezvoltare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Zazu a răspuns:

Ori esti in perioada ovulatiei, gravida sau sunt in crestere.

| Tania a răspuns:

Cu siguranta se dezvolta si eu am trecut prin asta

| AmandytaErhan a răspuns:

Draga, sora ta ere foarte mare dreptate! tu esti in dezvoltare si sanii tai cresc iar asta e ceva foarte obisnuit! sa ai grija la colturi caci e foarte neplacut cand te lovesti! succese...

| WyvernSky a răspuns:

Buna
Da,asa le se intampla la orice femeie.E in timpl dezvoltarii.
Bafta!

| Psihotika a răspuns:

Da, sora ta are dreptate! Ce varsta ai daca nu te superi? Dureri de sani mai poti simti si inainte sau in timpul menstruatiei!

| blonda496 a răspuns:

Mie de obicei mi se intampla asta inainte sa imi vina ciclul. oricum ai putea sa cauti pe net, pentru ca sunt o multime de informatii cu privire la... http://www.musetel.ro/articol.php?id=938(aici un mic articol). sper ca ti-am fost de ajutor.te pup!:*

| DjAR a răspuns:

Am 16 ani psihotika