| Annitu a întrebat:

De ce unor persoane le cresc unghiile de la o mână mai încet decât la cealalta? thinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Pot sa fie mai multi factori. Cel mai probabil nu e vorba ca ar creste mai incet ci ca acea mana cu unghi mai scurte este folosita mai mult si unghiile de la aceasta mana se tocesc (am vazut chestia asta la cei care au obiceiul sa se joace cu unghiile pe diverse materiale)
Alta varianta ar fi o circulatie arteriala mai proasta pe partea cu unghiile mai mici: ajunge mai putin sange=>mai putine substante nutritive=>crestere mai lenta.

6 răspunsuri:
| marrr a răspuns:

Perfect Stranger, nu stiam ca parul pubian poate creste si in cap!
Faptul ca unora le cresc unghiile mai repede la o mana este ceva ce tine de hormoni, nu e vina lorhee hee.

| AdiSR a răspuns:

Disfuncţii hormonale

| mika a răspuns:

Nu's normale?laughing (persoanele )

| darrenhaayes a răspuns:

Nu ai o viata sexuala activa...

| happyorsad a răspuns:

Sunt vampirismug glumeambig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exiplicatia este ca nu li se imparte egal calciul(uchiile au nevoie de calciu ca sa ceasca"...bafya! fundita?!