| usuk a întrebat:

De ceva timp a inceput sa ma doara capul;
nu stiu exact de ce, or fi noptile nedormite, oboseala, stresul, alimentatia precara, sedentarismul.(care s-au adunat in ultima vreme)?
exista ceva medicament pentru ca sa nu ma mai doara capul? ar trebui sa iau ceva complex de vitamine?(daca da, ce?)
ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Ia o asprina, odihneste-te, hidrateaza-te suficient si ar trebui sa fii ok, daca persista durerea mai mult de 3-4 zile poate ar trebui sa mergi la medic.

| mixxjim a răspuns:

Pai medicamente exista pentru orice, unele mai proaste ca altele happy Ar trebui sa mergi l un doctor, sa-ti faci un control, eventual si niste analize de sange, si sa-ti recomande doctorul ceva, nu poti sti ce poate fi eficient daca nu sti ce ai, nu? Depinde si de varsta, si de alte probleme de sanatate daca ai, cum ai avea tu incredere sa-ti dai sanatatea pe mana unui anonim de pe TPU care ti-ar spune sa iei un medicament sau altul? Deci mergi la un medic! Sanatate!

| Florenta16 a răspuns:

Exista si complex de vitamine bun pentru asa ceva, insa de ce nu iei tu simplu paracetamol sau algocalmin si eventual dormi, dar nu prea mult, tine comprese cu apa rece pe frunte, si bea multe ceaiuri. Te va ajuta happy

Răspuns utilizator avertizat