| NWOtheory a întrebat:

De ceva timp, am început să simt și să realizez că am unele probleme psihice. Nu ies afară decât atunci când am bani. Nu ies afară decât atunci când mă simt bine. Iar atunci când ies, încerc să nu mă fac de râs cât pot de mult, să nu atrag privirile dezaprobatoare ale oamenilor. Încerc pe cât pot. Am ajuns să urăsc oamenii. Să urăsc lumea în care trăim. Să urăsc oamenii care te privesc ciudat doar pentru că nu ești ca ei și pentru că nu ai haine de firmă sau cine știe ce alte lucruri. Am ajuns să urăsc oamenii care se uită la tine ciudat doar pentru că nu ai furat sau nu ai pe cineva care își vinde corpul. De ce trebuie să se comporte oamenii așa? De ce majoritatea te privesc ciudat doar pentru că nu ești ca ei? Fie că ești prea gras, fie că ești prea slab, te privesc cu milă sau cu dispreț și îți aruncă priviri de superioritate, de parcă ei ar fi zei și tu un nimeni.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mindfulness a răspuns:

De la anxietate ți se pare! Unii se uită că sunt ghiolbani! Sunt multi fara cei 7 ani de acasă,trebuie sa ii ignori,dar daca ai anxietate sociala nu o să poți să îi ignori,mereu vei găsi un subiect care te visează și te pune într-o lumină defavorabilă.
Într-un fel îți dau dreptate,sunt multi așa și multe și nu are neapărat corelație cu anxietatea,sunt nesimțiți/nesimțite, dar nu îi poți schimba, sunt prosti crescuți/crescute! Pleacă într-o țară mai civilizata daca crezi că nu faci fata la noi! Eu te înțeleg că și eu am probleme similare, deși știu că problema e la mine, la modul general de a gândi!
Mergi la un psiholog daca îți permiți sau un duhovnic sa îți spui offul.

2 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Acum o oră ai pus o întrebare în care-ți exprimai dezgustul față de persoanele LGBT.

Nu observi nicio ironie în treaba asta? Tu ești supărat că lumea te privește cu dispreț pentru că "nu ești ca ei", dar îți exprimi fără nicio reținere disprețul față de alți oameni care nu sunt ca tine.

| Mosotti a răspuns:

Si ce cauti in preajma a asa oameni? Care au acest sistem de valori? Nu trebuie sa te deranjeze ce gandesc niste prosti.
Uite ca eu nu am dat de din astia de care zici tu. Am dat de oameni normali pentru care nu a contat ca nu am haine de firma sau altceva, sau chiar ca am o problema de sanatate la mansarda.

Deci depinde in ce cercuri de invarti.
Gandesc aia ai tai asa din rautate si prostie, e f simplu.
E ciudat putin ca ai avut tangenta cu asa oameni destul de des.