| anonim_4396 a întrebat:

De ceva timp ma doare cand urinez. si mi s-a inrosit tare zona aia.credeti ca as putea avea o infectie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Deeeia a răspuns:

Sigur! Fa un dus, apoi date cu crema in zona aia si daca nu iti trece in 2 zile du-te la un control medical!

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil ai o infectie urinara. Du-te cat mai repede la medicul de familie pentru analize.

| zacrazy a răspuns:

Cel mai sigur e vorba de o infectie. Mergi la un consult cat mai repede!

| dyana_8491 a răspuns:

Da, e posibil sa ai o infectie cel mai bine ar fi sa mergi la medic! insa daca nu vrei acest lucru iti recomand sa folosesti ceai de musetele pentru a dezinfecta zona sau incearca sa dizolvi o aspirina in apa si sa te speli! dupa aceasta oparetiune da-te cu un unguent cu antibiotic gen: flocinolon!
dar cel mai indicat ar fi sa mergi la medicwinking baftawinking

NOname
| NOname a răspuns:

Da, este foarte, foarte posibil. Trebuie neaparat sa mergi la un consult medical. Bafta! happy

| RUMBURAK a răspuns:

Sigur ai o infectie urinara sau o raceala. vezi ca infectiile urinare netratate se localizeaza la rinichi.ai grija.bafta

| frumushyk2010 a răspuns:

Sigur ai o infectie urinara sau o raceala stai linistita.foloseste medicamentahappy funda