| drgby a întrebat:

De ceva vreme tata a fost la spital pentru. ca a vomitat sange si doctori au spus ca are un inceput de ulcer si i-au interzis tigarile si el tot fumeaza asa credem noi pentru. ca am simtit mirosul de la el straight face.
Cum sa il fac sa renunte la tigari?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca el nu vrea sa renunte chiar nu stiu cum vei reusi sa-l faci sa renunte, e in joc sanatatea lui si ar trebui sa stie asta

| Cehin13 a răspuns:

Pai nu cred ca depinde de tine ci de el, daca isi doreste sa se insanatoseasca o sa renunte la tigari.Tu poti sa-i spui doar ca daca n-o sa asculte de dorctori o sa fie si mai rau.
Sper ca te-am ajutat! O seara buna!