| anonim_4396 a întrebat:

De curand ( 3-4 zile) mi-a aparut o pata portocalie pe picior (gamba), am stat pe o banca care aparent era proaspat vopsita, si nu mi-am dat seama. Pata a fost si pe pantaloni, nu stiu daca exact aceeasi culoare, dar cam la fel. Nu am resimtit nicio durere in alta parte a corpului de atunci, nu am avut nicio problema vizibila sa zic asa, viata mea nu s-a schimbat nicicum, doar ca pur si simplu e acolo. Am facut dus de 3 ori de atunci si m-am spalat in zona respectiva de cel putin cateva ori pe zi, iar ca rezultat pata s-a sters cat de cat, dar dupa cateva ore reaparea exact la fel de proeminenta. Adica tot portocalie, si tot cam de aceeasi marime. Nu inteleg ce poate fi, sa fie vreo infectie de cand am stat pe vopseaua aia? Sau sa fie o iritatatie a pielii in vreun fel? M-am gandit sa merg la medic cat de curand. Astept raspuns cat de rapid se poate. Multumesc!

Am 17 ani si sunt baiat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Helpmeplease2k a răspuns:

Vreau sa mentionez ca miroase a fier dupa spalare. Adica de exemplu daca ma sterg cu un servetel, servetelul va mirosi a fier. Si din motivul asta cred ca e la surpafata, pentru ca servetelul se face efectiv portocaliu dupa.

| aXy99 a răspuns:

Da cu diluant.