| StatescuColegul a întrebat:

De dimineata ma doare capul si atat.M am sculat la ora 7 și am mâncat o telemea și o felie de paine atat.Am 15 ani.Nu ma doare in piept am tensiunea 12 cu 7 și 60 de bătăi ale inimii.Ce pot face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

12 cu 7 este foarte bine!

| sierra1 a răspuns:

De la telemea ți se trage! Evit-o

| gabicoo a răspuns:

Mergi la UPU la spital să faci un consult amănunțit.

| sierra1 a răspuns (pentru gabicoo):

Se poate și un re-me-ne?

| shyde a răspuns:

Mie imi suna ca si cum esti normal cardiologic. Poate nu ai somn destul. Sau stres, sau mai stiu eu, pur si simplu te doare capul uneori, ca pe toata lumea. Mergi la medicul de familie daca persista.

| alexishere a răspuns:

Încearcă să lucrezi la programul de somn în cazul în care nu este potrivit, renunta la sucurile gen cola, pepsi si eventual la energizante ( poate consumi ocazional, insa isi fac efectul în timp ), si incearca sa mananci cat mai sanatos.