| Alexandru8800101 a întrebat:

De dimineata ma doare capul si atat.M-am sculat la ora 7 și am mâncat o telemea și o felie de paine atat.Am 15 ani.Nu ma doare in piept am tensiunea 12 cu 7 și 60 de bătăi ale inimii.Ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Așa... Ce sa faci? Ia o pastila de durere de cap

| Cipi1212 a răspuns:

Nu bei suficiente lichide cum ar fi apa?

| Alexandru8800101 explică (pentru Cipi1212):

Și crezi ca soluția ar fi sa consum lichide? am avut aceeași durere ieri și am baut 3 4 canute cu apa și după 1h mi-a trecut.Azi vad ca iar a reaparut

| darrio2007 a răspuns (pentru Alexandru8800101):

Daca ai baut apă si ti-a trecut durerea, ce concluzie tragi?
Organismul are nevoie de apă.

| aizen0567 a răspuns:

Mentionezi la ce ora te trezesti dar nu si la ce ora te bagi la somn? E important si asta

| Alexandru8800101 explică (pentru aizen0567):

M am culcat la ora 00:00 și m-am trezit la 07:00

| laptecucereale22 a răspuns:

Normal trebuie sa bei cel putin un litru jumate de apa pe zi, si sa dormi bine. eu ma simt odihnit complet dupa 10 ore. depresia sau o stare mentală mai rea poate sa te faca sa te doară capu cand te trezești. mănânci destul in timpul zilei? poate un pui de somn ajuta daca ai posibilitatea cand te doare capul.

| Amiraramii a răspuns:

Par a fii semnele unui atac de panica. Dar stai relaxat. Pentru ca acestea apar exact cand nu te astepti