| anonim_4396 a întrebat:

De doua zile mi-a iesit un fel de carne din buric, este mica, dar a iesit din buric si nu dispare. Ce credeti ca este?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Trebuie sa mergi la un medic specialist in chirurgie generala --- acesta iti va spune daca este vorba sau nu despre o hernie ombilicala aparuta in urma cresterii presiunii abdominale ( din cauza tusei, ridicarii de greutati sau greutatii supraponderale) Numai bine!

1 răspuns:
| SoJustMeAndU a răspuns:

Pai nu vreau sa te sperii...dar s-ar putea sa ai hernie ombilicala(nu glumesc)(adica iti ies matele)Sfatul meubig grinU-TE LA DOCTOR!