| anonim_4396 a întrebat:

De foarte mult timp am nasul infundat, asta de ceva ani.Cand trag aer foarte repede ma ustura nasul,am respiratia urat mirositoare(simt ca vine din gat), iar ca sa simt un miros trebuie sa trag aer foarte tare.Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Iti raspund cu o intrebare. Daca zici ca problema este de ani, de ce nu te duci la ORL, nu te chinuie?

| InsaneZor00 a răspuns (pentru GdX):

Nu ma deranjeaza foarte tare doar ca simt mirosul greu si respir mai greu pe nas.

| SARKAN a răspuns:

ORL nu medic de familie ca astia is mai prosti ca mine

| InsaneZor00 a răspuns (pentru SARKAN):

Credeam ca a mai trecut cineva prin asa ceva si puteam rezolva de acasa.O sa ma duc la ORL.

| MedLife a răspuns:

Mergi la un doctor e posibil sa ai polipi sau deviere de sept. Iar cu respiratia s-ar putea sa ai reflux. Mergi la medicul de familie si el iti va spune clar ce ai. Asa daca intrebi de unu de altul si nu te vede fix cel ce-ti spune ce ai nu rezolvi nimic.