| anonim_4396 a întrebat:

De ieri am febra musculara. de la curatat zapada. Si de putin timp imi sunt putin amortite degetele de la maini. are legatura si cu febra musculara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Ioanaa28 a răspuns:

Nu are legatura cu febra musculara.Probabil ti-au digerat degetelehappy

| gohsty a răspuns:

Ai grija ca eu, de exemplu pana acum, pana in acest an aveam mainile ff calde si ma jucam cu zapada fara manusi.Mi s-a dereglat circulatia brusc si acum le am reci.Revenind poarta manusi chiar daca nu e f frig afara, poti face reumatism poliarticular.Eu am facut iarna asta...Singuru lucru e ca la frig si diferite puseuri.Un puseu e actiunea aceea cand degetele se umfla iar aticulatiile degetelor ies un pic in afara, se deformeaza forma degetului.A si te mananca la inceput rau(primele 2, 3 zile). Puseu te lasa cam in 2 3 zile asa.Si eu la inceput le simteam amortite si..Ai grijasad

| Birla_Marius_1998 a răspuns:

Nu nu are