| anonim_4396 a întrebat:

De la ASLO marit 442, poti face reumatism? ..Asa am auzit si medicul de familie mi-a zis ca am reumatism.Am doar 17 ani insa am inceput tratament cu Moldamin si am citit multe povesti ale oamenilor care spun ca au avut si peste 1000 si nu au avut reumatism. Uneori ma mai dor genunchii insa nu mereu mai mult la vreme rea si nu-mi pot explica cum as putea avea reumatism de la un aslo mic faca de alti oameni..Sunt ingrijorata..Nu stiu daca m-am exprimat tocmai bine insa daca a mai fost sau este cineva in situatia mea, sper sa-mi raspunda cu un ceva folositor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| WaterDrop a răspuns:

Valoarea normala este pana in 150 la adolescenti, iar ca si complicatie poate cauza reumatism articular acut la valori mari.Probabil esti meteosensibila.In orice caz stai linistita, se trateaza cu antibiotice.