| anonim_4396 a întrebat:

De la o vreme am inceput sa urinez cam des si nu-mi place, stiu ca n-am prostata. As vrea sa stiu cauzele si cum pot preveni happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BGDs a răspuns:

Cel mai probabil ai o infectie urinara. Ia Nolicin 400 mg - una la 12 ore timp de 5-7 zile si o sa iti treaca. P.S.: prostata nu e o boala, e o glanda pe care o au toti barbatii. Hipertrofia de prostata ( adica prostata maritata) este o boala

6 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Ai racit.Ar fi bine sa mergi la un medic, ca sa iti dea niste medicamente pentru infectie urinara.

| doctoressa a răspuns:

Ar fi bine sa mergi la un medic pentru cateva investigatii (sumar de urina, urocultura, glicemie, s.a.). Cel mai probabil e vorba de o infectie urinara, insa urinarea frecventa poate fi si un semn de diabet zaharat. http://www.i-medic.ro/boli/diabet-zaharat

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Poate fi o infectie urinara. Trebuie sa iti faci o hemograma, urocultura si sediment urinar. Ti le poate face orice doctor. Daca chiar e o infectie urinara vei primi un tratament care dureaza 5 zile.

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Daca bei multe lichide este normal sa urinezi des. Daca urinarea este insotita de usturimi,dureri, febra, frisoane si chiar sange atunci poate fi vb de o infectie urinara.Cel mai bine este sa faci un examen sumar de urina si o urocultura. sanatate!

Răspuns utilizator avertizat