| anonim_4396 a întrebat:

De la o vreme calmantele pe care le beau nu ajuta "Distonocalm" Ori cite nu as bea, nu are efect! Care altelea au o doza mai mare, adica mai puternice?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Pai bun, dar distonocalmul nu trateaza niciodata cauza, el inlatura doar efectul. Sa nu mai zic ca propranorolul si amobarbitalul (2 componente din coktailul numit distonocalm) dau dependenta...
De ce nu incerci sa tratezi cauza?

| alexflor87 a răspuns:

In primul rand Distonocalmul il iei doar pe reteta verde(banuiesc ca ai de la medic), iar in al doilea rand daca vrei mai tari nu ai nici o sansa sa-ti cumperi fara prescriptia medicului. Iar cel mai important lucru este ca iti faci rau cu ele. E clar ca dependenta a pus deja stapanire pe tine. Nu te juca cu astfel de medicamente

| strengaritzza a răspuns:

Calmante pentru ce? Distonocalmul este pentru calmarea nervilor
Stii cum e cu medicamentele astea de calmare? Iei o perioada, si dupa un timp nu isi mai fac efectul. Du-te la medicul de fam. sa iti recomande altceva mai tare.

Funda!

| Camelisa a răspuns:

Daca nu te superi...cati ani ai de folosesti distonocalm?