| Tourniquet a întrebat:

De la o vreme, vreau sa slabesc! M-am ambitionat foarte tare pentru. ca toti rad de mine... " Obeza! Grasa sau balena " straight face. m-am saturat.

Cand vad cartofi prajiti si ou ochi in fata mea... cum ma scarbosesc si ca si cum simt ca vomit straight face. la fel si la dulciuri...

Nu stiu, puteti sa-mi spuneti un regim? Am uitat sa mentionez ca fac dansuri moderne!

rolling eyes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă vrei sa ai repede rezultate, adică să slăbeşti aproximativ 3-4 kg pe săptămână, încearcă să îţi faci o dietă numai din apă plată, compot de mere fără zahăr, făcut în casă, şi supă de pui.

Afla mai multe despre:
dieta, Nicoleta Luciu Poţi mânca din aceste preparate cât doreşti!
Compotul îl faci astfel: în 2 litri de apa pui 7 mere tăiate cubuleţe sau felii si le fierbi compoziţia până când se înmoaie puţin merele.
Această cantitate o bei pe tot parcursul zilei.
Supa de pui trebuie făcută cu mai multe feluri de legume: ţelină, ardei, gogoşar, morcovi, dar niciodată cartofi, orez sau fidea. Supa e bună şi rece şi caldă. E de preferat sa mănâci supa făcută de tine acasa şi nu una de la restaurant, unde o mai prepară câteodată şi din cele la plic, care conţin zahăr. Aceea, evident îngraşă.

Dimineaţa - o cană mare de compot. După două ore, dacă îţi este iar foame, bea 300 ml de compot de mere.
La prânz şi toată după-amiaza - câte o porţie de supă de pui în care să fie şi o bucată de carne, ciocănele sau pulpe superioare, de pe care este important să scoţi pieliţele.
Dacă la un moment dat crezi că nu mai poţi mânca atâta supă, încearcă un ardei iute şi îţi creşte pofta imediat.

Nu contează la ce ora e ultima masă. Dacă nu eşti acasă, poţi apela la batoanele fibrobar, maximum două pe zi.
Nu ai voie pâine şi nici dulciuri, oricum fibrobarul îţi taie pofta de dulce.

Poţi să ţii acest regim cât timp vrei să slăbeşti. Când îl termini, mănânci carne la grătar, salate şi iaurturi.

SUCCES si sper ca te-am ajutatbig grin!

6 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Fa o cautare in legatura cu subiectul asta pe TPU sia lege ce iti convine.

luciana
| luciana a răspuns:

Dragele mele, iubiti-va mai mult, tineti doar regimul pe care il apreciati, dar nu va chinuiti, insa cu rabdare si in timp, veti avea satisfactii mari, daca respectati unele reguli bine stiute de noi toate, nu cade cerul de se mai gusta putin din ceva nepermis, veti slabi mai incet, dar fiti constiente ca regimul nu se tine prea mult timp pentru a nu saraci organismul de cele necesare ...adevarata frumusete este cea care nu se vede, ea este frumusetea ce vine din interiorul tau, din sufletul tau si cu iubire fata de semeni, apoi si din cultura ce o ai, din respectul fata de ceilalti si fata de tine insuti, din educatie si nu in ultimul rand trebuie sa dai dovada de multa generozitate, ceea ce nu prea se mai vede in ziua de azi... frumusetea fizica e trecatoare, sigur am dori sa avem un trup de zeita frumos sculptat, dar nu toate suntem norocoase; frumusetea intelectuala nu piere niciodata si asta primeaza in veci. Nu uita, cu aceasta castigi intotdeauna orice concurs. Mult succes si sarbatorile cu bine, Lucien.

| swet girl 22 a răspuns:

Daca te ambitionezi sa slabesti iti pot recomanda o dieta fara prea multe complicatii, deci

DIMINEATA poti manca ca mic dejun o felie de paine neagra un mar, sau o portocala sau cereale cu lapte degresat.
LA PRANZ inceraca o ciorbita de cartofi sau un pilaf d orez cu mazare in portii admirabile si o salata de fructe ca desert/
SEARA poti servi o portie de friptura de vacuta la gratar cu garnitura de legume[mazare, brocooli, morcov, rosii etc] si ca desert un un baton de cereale...
Intre mese, ca gustare, poti manca un mar sau un pahar cu lapte degresat...si inca ceva, mancarea prajita nu e buna pentru ca ingrasa f rau mananca carne pe gratar sau cartofi copti.prin fierbre se pierde consituienti esentiali:proteine, glucide, lipide etc...si bea multa apa, nu bauturi carbogazoase

asta e sfatul meu si il poti urma daca doresti sa slabesti

aaa si daca faci dans modern e f bine, sportul si o dieta corespunzatoare sunt perfecte pentru corpul tau.kiss

| viki a răspuns:

Am aceeasi problema ca si tine, m-am apucat de un regim de cateva zile.Iti recomand regimul disociat, l-am tinut acum mult timp si a dat rezultate.In ceea ce priveste regimul pe care il tin acum, mananc mai putin si ma bazez pe fructe si cereale cu lapte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt la dieta si iti sugerez sa mananci asa:

DIMINEATA:un bol de cereale naturale(iti sugerez fitness cu fructe confiate)si lapte degresat

LA PRANZ:daca iti place sa mananci carne, poti manca o ciorbita de vita, dar sa fie carnea slaba, fara grasime, daca nu poti manca o ciorba de legume. poate chiar si supa fara paste sau orez(fara galuste)! Nu uita sa mananci portii mici! La felul 2 poti manca niste pui la gratar cu garnitura de legume(brocoli, cartofi, morcovi, mazare...in functie de legumele care iti plac sau nu)fierte.Nu manca nimic prajit! la desert poti manca o salata de fructe sau un sngur fruct.Nu adauga zahar in niciuna din preparatele pe care le mananci. E bine sa mananci fructe dar nu foarte multe pentru ca si acelea au zahar! Sau si mai bine poti renunta la desert daca te simti plina si sa bei un pahar(de 0. 05l)de apa sau suc natural facut de tine! nu consuma bauturi carbogazoase!

LA CINA:poti manca o salata sau... poti manca peste la cuptor:pune pestele in folie de aluminiu(cu diferite condimente, dupa gust, fara prea multa sare)si baga-l la cuptor(peste file, fara oase sau grasimi, sau fiele)poti manca asta cu o garnitura de cartofi natur peste care poti pune niste patrunjel proaspat(taiat marunt, nu prea mult, isi pierde gustul daca pui prea mult)poti manca daca vrei si o felie de paine neagra, daca nu poti renunta la paine.La desert poti mancaun baton de cereale(fitness)cu fructe confiate sau un fruct mic.Bea multa apa! cel putin 2l apa/zi!

DE EVITAT:dulciurile, produsele care contin zahar, sucurile carbogazoase(chiar si cele naturale, pe care nu le faci tu), producele prea sarate, produsele de patiserie si de fast food!

E bine ca faci sport(dans modern)pentru ca stfel arzi grsimile...
Ar trebui sa faci sport cate o ora/zi...

Mult SUCCES!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragele mele, iubiti-va mai mult, tineti doar regimul pe care il apreciati, dar nu va chinuiti, insa cu rabdare si in timp, veti avea satisfactii mari, daca respectati unele reguli bine stiute de noi toate, nu cade cerul de se mai gusta putin din ceva nepermis, veti slabi mai incet, dar fiti constiente ca regimul nu se tine prea mult timp pentru a nu saraci organismul de cele necesare ...adevarata frumusete este cea care nu se vede, ea este frumusetea ce vine din interiorul tau, din sufletul tau si cu iubire fata de semeni, apoi si din cultura ce o ai, din respectul fata de ceilalti si fata de tine insuti, din educatie si nu in ultimul rand trebuie sa dai dovada de multa generozitate, ceea ce nu prea se mai vede in ziua de azi... frumusetea fizica e trecatoare, sigur am dori sa avem un trup de zeita frumos sculptat, dar nu toate suntem norocoase; frumusetea intelectuala nu piere niciodata si asta primeaza in veci. Nu uita, cu aceasta castigi intotdeauna orice concurs. Mult succes si sarbatorile cu bine!