| anonim_4396 a întrebat:

De la un timp, de când am început să am dureri foarte mari fizice (mai exact de ovare) și am fost la medic și am fost diagnosticată cu Vaginită acută, Sindromul Ovarelor MicroPolichistice și Colică Abdominală, mă simt tot mai rău fizic, dar și psihic, cu toate că de luna viitoare voi începe tratamentul cu anticoncepționale.
Fizic, am dureri în toată zona genitală, stări de oboseală și greață...

Iar psihic,
Încep să am din nou gânduri suicidale, să mă simt mereu singură printre oameni, fac crize nervoase, chiar și de plâns, mă rog mereu la Dumnezeu ca acesta să nu mă mai trezească a doua zi și să mă pierd de tot pe mine ca și persoană...Tot am impresia că încep să o iau razna de tot, și fizic și psihic.

Mă simt ca și cum totul s-ar fi terminat în această viață. Fizic, mă gândesc la bolile ce le am și că nu voi găsi niciodată partenerul potrivit ce voi putea face o familie frumoasă, dar mă și gândesc și la faptul că în viitor nu o să pot face copii, din cauza bolii polichistice, ce o am din 2020... Îmi e ca nu mă va lua nimeni de iubită și soție, având multe defecte și chiar și boli.

Mă simt obosită și pierdută, din toate punctele de vedere...Dar singurătatea începe să mă facă să o iau razna de tot, încât să ajung chiar să fac din nou crize foarte mari...

M-am săturat să fiu singură, și fără un partener lângă mine...M-am săturat să văd în jurul meu doar pustietate. M-am săturat ca eu să nu am cu cine vorbi din nou, chiar și nopțile. Nu am nici măcar un băiat cu care să vorbesc și să mă împrietenesc, și care să fie de vârsta mea.

Nu mai mă simt eu deloc! M-am săturat de toate!

Ce pot face? Am încercat mereu să fiu puternică și să mă ridic singură de fiecare dată, dar nu a mers mult timp, totul a fost doar în zadar...

Am nevoie de multă afecțiune, recunosc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Mananca sanatos, fa sport mult si vei reveni la greutatea normala, iar chisturile de pe ovare se vor resorbii si vei fii din noua sanatoasa.
Iar pe viitor nu mai accepta sex fara prezervtaiv, ca te infectezi cu cine stie ce BTS.
Sanatate multa!