| Mariusica95 a întrebat:

De la varsta de 12 ani mi-am spart un dinte din fata si stomatologul mi-a pus unul infipt cu surub...problema este ca celalalte dinte a crescut iar dintii nu mai sunt uniformi. De ce trebuie sa am peste 18 ani pentru ca medicul stomatolog, sa-mi scoata dintele prins cu surub din fata, si sa imi puna unu permanent? este un procedeu dureros? dau funda ( va rog am nevoie de un raspuns )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

Greseala a fost la voi sau la doctor ca tia pus dinte trebuia sa il lase asa ca, crestea te duci la el si i zici ce ai patitsi sa til dea jos