| Th3AbSinTh3 a întrebat:

De mai bine de o saptamana in fiecare seara ma simt racit, imi curge nasul, parca am putina temperatura, dar dimineata imi revin si toata ziua nu mai am nimic... As vrea sa cred ca imunitatea mea e puternica si nu lasa raceala sa-si faca de cap, dar nu cred ca-i asa laughing)) Ce e?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Unul din simptomele pneumoniei este ca ai temperatura usoara doar seara! Am trecut prin asa ceva. Dimineata eram vioaie, fara temperatura (doar tuseam) iar seara aveam 37, 5.Am dus-o asa 2 saptamani, pana am ajuns la spital cu complicatii.

| Th3AbSinTh3 explică (pentru Elianna):

Ei bine eu nu tusesc, ziua n-am absolut nimic, nu e pneumonie, asta nu apare asa repede, am analizele facute recent.

Răspuns utilizator avertizat
| Th3AbSinTh3 explică (pentru Outlawz):

oh go on lasa

cuvantul "parca" nu l-ai vazut, nu? in traducere-> nu sunt sigur

| Elianna a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

Zici tu ca nu e pneumonie! N-o fii, dar ceva tot ai, ca temparatura nu se face de sanatos ce esti. Asa ca...la doctor cu tine. Pneumonia se vede la radioscopie.La analize VSH-ul este crescut.
Cine stie pentru ce ai facut tu analizele si cand!
Sa dea Dnezeu sa nu fie pneumonie si sa fii sanatos.Dar ...ma indoiesc de asta.
PS.Tu zici ca ai temperatura si nici macar nu ti-ai masurat-o?
Despre ce vorbim noi aici? Sa ne aflam in treaba?

| albastrualb77 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa consulti un medic.

Răspuns utilizator avertizat
| ElenaElena85 a răspuns:

Buna, incearca siropul Nera Plant Tonic vitaminizant ( http://goo.gl/6wGaES)! Acesta este recomandat pentru imunitate scazuta,
stres, astenie, convalescenta si
anemie.

| Bolocan_Angi_1990 a răspuns:

Buna! Uite cateva moduri in care iti poti intari sistemul imunitar https://www.biosunline.ro/......onul-rece/