| mardeamor a întrebat:

De mult timp am o secretie abundenta in fiecare zi trebuie sa ma spal inauntru desi stiu ca nu e bine dar cum pot sta mereu murdara daca ma spal doar exterior e ca si cum nu m-as spala ca mai tarziu imi curge un fel de lichid alb sau decolorat si uneori are un miros neplacut nu am alte simptome dureri mancarimi doar ca e disconfort si faptul ca ma spal inauntru m-am saturat am inteles ca nu e bine am facut analize la secretie a zis ca totul e ok ce sa mai fac? de ce am asa abundenta astept raspuns am 21 de ani casatorita multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
http://www.sfatulmedicului.ro/arhiva_medicala/scurgere-abundenta
Mergi la ginecolog pentru tratament.
Te pup!

| Moonlight123 a răspuns:

Tocmai pentru ca te speli zilnic la interior ai aceasta problema. Crezi ca atatia dr, atatia oameni spun lucrul asta doar asa ca nu au altceva de facut? Cu cat te speli mai des cu atat vei avea probleme mai mari, secretie mai abundenta, probleme sexuale cu partenerul tau, vaginite, candida si multe altele.
Din moment ce toate femeile au o secretie in interior inseamna ca asa este NORMAL!
Poti sa te speli de 100 de ori pe zi la exterior, sa folosesti absorbante zilnice, sau servetele la exterior.
E treaba ta ce faci, dar nu-i deloc bine.