| anonim_4396 a întrebat:

De o luna am inceput sa beau in fiecare seara cel putin 500ml de bere si maxim 2l. Imi e frica ca voi ajunge sa beau mai mult. Precizez ca imi da o stare de bine, imi da curaj, tupeu, fac caterinca mai multa. Este genetica treaba. Cum sa ma las? (imi e frica ca nu pot sa ma las din cauza ca imi sta mintea mereu la starea aia de bine)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Dragoselgwns a răspuns:

Usor de zis greu de facut...

| Cosmin86 a răspuns (pentru Dragoselgwns):

1. apuca-te de sport, o sa ai o stare de bine fara alcool
2. incearca tarie, bei mai putin si obtii aceeasi stare
3. fa-ti o prietena si fa sex seara in loc sa bei bere => o stare mai buna

| dragos9234 a răspuns:

Pai nu mai bea, nu iti intra singura pe gat berea.
La 2l de bere intr-o seara esti beat.

| Dragoselgwns a răspuns (pentru dragos9234):

Glumesti? rolling on the floor) de la 4l in sus

| dragos9234 a răspuns (pentru Dragoselgwns):

Asta o crezi tu.
2l deja iti afecteaza foarte mult gandirea, asta daca ii bei in 2-3 ore, daca bei in 5-6 ore nu este o problema prea mare.
Dar tu daca vei contiua asa vei fi un alcoolic si iti vei distruge viata.

Răspuns utilizator avertizat