| RalucaSahnada a întrebat:

De o saptamana ma doare ingrozitor capul.Am incepu sa nu mai vad clar,sa ametesc, etc. Ma puteti ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De o săptămână trebuia să ajungi la medicul de familie.
Sănătate.
Pa, pa.

| Raniia a răspuns:

In primul rand poti sa mergi la cabinetul medical din scoala, sa-ti faci o testare la ochii, daca esti eleva. Daca nu ochii sunt problema pot fi multe alte cauze, anemie, hipocalcemie.Nu ignora aceasta durere, fa-i o vizitamedicului de familie pentru investigatii.Ai grija de sanatatea ta!

| stapanullumii a răspuns (pentru Raniia):

Poate si si ceva autoimun ca :lupus sau sarcoidozawinking

| mgtow a răspuns:

Intreab-o pe Brigaella. Ea stie.

| mona a răspuns:

Sa te prezinti de urgenta la medic, poate problema ta este de natura neurologica

| BiuL a răspuns:

De ce nu mergi la doctor? Daca nu ti-a trecut intr-o saptamana e clar ca e ceva serios si in timp se poate agrava! Sa speram ca totusi e doar o problema de vedere, dar poti fi multe alte cauze.

| Trynda a răspuns:

Daca manifesti si "frica de lumina" poate fi o meningita. Daca o tine asa mai mult inseamna ca ai probleme de vedere. Du-te la un oftalmolog. E 50 de lei un control.

| Alexa920 a răspuns:

S-ar putea sa fie nevoie d eun control eu am avut la fel si a trebuie s aport ochelari 6 lluni acum nu stiu big grin

| deiiu99 a răspuns:

Consulta un medic!winking