| MrFunky2 a întrebat:

De o saptamana si ceva ma doare spatele putin mai jos de gat,dar nu tot timpul, de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Probabil sa fie ceea ce numim noi popular "junghi". Va trece de la sine cam in 2 săptămâni.
Daca este insuportabila durerea, atunci mergi la medicul de familie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ai facut luxatie de coloana, probabil ai stat mult la calculator, pe telefon sau pur si simplu ai dormit cu gatul intr-o pozitie gresita daca una din lucrurile enumerate de mine le-ai facut in ultimul timp, ar fi cazul sa o intrerupi chestia aia si coloana isi va revenii la normal adica nu o sa te mai doara nimic, insa daca nu isi revine durerea nici dupa asta, s-ar putea sa ai coloana deformata si in cazul asta trebuie sa mergi la doctor.

| Eu2208 a răspuns:

- te.a tras curentul
Sau
- ai stat intr-o pozitie proasta

| Eu2208 a răspuns:

Te poti da cu crema :
Gheara dracului
Dragonul rosu
Tu alegi!
Funda?

| AdrianCov a răspuns:

Depinde de varsta și activitatea ta zilnica. Ce ai făcut înainte de a apărea acest simtom. Poate fi cauzat fie dintr.o întindere, însă poate fi și semnalul unei nevralgii intercostale.
Recomandat sa consulți medicul de familie pentru început, doar el îți poate spune și te poate îndruma.