| Possible a întrebat:

De obicei menstruatia im tine de a 4 la 6 zile, exista vreo metoda prin care sa scurtez numarul acestor zile? Altele de varsta mea(17) au doar 3 zile sau in genere 2.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este absolut normala, nu ai nici un motiv sa incerci sa o schimbi.

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

6 zile...ce sa mai zic la mine cu 8 zile...Nu poti face nimic, oricum citeste aici, poate te ajuta cu ceva:
http://www.codrosu.ro/......menopauza/

| dentartes a răspuns:

N-ai ce sa faci. pe mine ma tine 7 zile de ani multi. asta e, fiecare cu organismul ei

| LifeEndsWithADream a răspuns:

Fiecare organism difera. Daca o sa consideri odata ca ai nevoie de anticonceptionale, acestea pot scurta perioada mestruatiei..si ajuta si la infumusetarea tenului daca ai probleme. Oricum 6-7 zile e normal, si mie atat imi tine si ma enerveaza si pe mine.laughing

| DNSK a răspuns:

Trebuia sa stii la 17 ani ca organismul difera de la femeie la femeie. nu ai cum sa scurtezi si nici sa prelungesti. asta ti-e organismul